Ledeni zmajevi: Prva pobjeda bh. hokejaša na Svjetskom prvenstvu!

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je historijski uspjeh.

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je odigrala svoj prvi susret na Svjetskom prvenstvu III divizije, koje se od 31. marta, do 9. aprila igra u Istanbulu. Naš najbolji tim u prvom susretu slavio je protiv Hong Konga rezultatom 5:4.

Hong Kong sredinom prvog perioda igre dolazi do vodstva. Nekoliko minuta kasnije ekipa iz Azije postiže i svoj drugi pogodak i dolazi do dva gola prednosti. Bosna i Hercegovina se vratila u završnici prve trećine. Pogodak za naš najbolji tim postigao je Dino Čordalija. Ostalo je nakon prvih 20 minuta igre 2:1 za Hong Kong.

U drugoj trećini naša reprezentacija dolazi do preokreta. Prvo je Lemeš izjednačio rezultat na samom početku drugog perioda igre. Hong Kong je vratio vodstvo, a onda smo golovima Hadžihasanovića i Čordalije došli do prvog vodstva na današnjem susretu.

Treba reći da je naša reprezentacija u prethodnom susretu s Hong Kongom na prošlom prvenstvu izgubila rezultatom 8:0. Ovo dovoljno govori o tome kakav su fantastičan napredak ostvarili naši ledeni zmajevi.