Bosna i Hercegovina u polufinalu Evropskog prvenstva

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se večeras u polufinale Evropskog prvenstva divizije B, nakon što je u KSC Ilidža razbila Poljsku rezultatom 81:59.

Prvih deset minuta susreta proteklo je u igri koš za koš, a Bosna i Hercegovina je nakon prve četvrtine vodila rezultatom 20:19. U drugoj četvrtini susreta mnogo bolja igra našeg nacionalnog tima, a nakon prvog poluvremena vodili smo 39:30.

Već nakon treće četvrtine bilo je jasno da će naša reprezentacija izboriti mjesto u polufinalu. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 63:49. Do kraja susreta prednost je samo rasla, za konačnih 81:59.

Najefikasnija u našem timu bila je Melisa Brčanović sa 29 postignutih poena i 17 skokova. Nikolina Zubac je postigla 17 poena uz tri skoka. Naša reprezentacija sutra u 18 sati i 45 minuta igra s pobjednikom susreta Švicarska – Irska za plasman u finale.Ukoliko izborimo mjesto u finalu obezbjedit ćemo mjesto u A diviziji naredne godine.

Izvor: radiosarajevo.ba