Tadićev niz bez kraja: Šesti meč zaredom Srbin je strijelac, upisao je i dvije asistencije!

Ono što je Messi za Primeru, što je Ronaldo nekada bio za Primeru – to je danas Tadić za Eredivisie

tadic

Srpski fudbaler Dušan Tadić “prijeti” da obori sve moguće i nemoguće rekorde u Ajaxu koji su u vlasništvu najvećih legendi kluba. Kapiten “kopljanika” briljirao je i ovog vikenda – u trijumfu Ajaxa od 4:1 u gostima protiv Sparte iz Roterdama upisao je gol iz penala (58. minut) i dvije asistencije, obje za Zijeha (31. i 60. minut).

Tako je Tadić nastavio nestvaran golgeterski niz – ovo mu je bila šesta uzastopna utakmica u holandskom šampionatu na kojoj je strijelac!

Serija je krenula krajem aprila (Ajaks – Vitese 4:2), a od tada čak je upisao 10 golova što se u Ajaksu nije dogodilo od Rafaela van der Vaarta i 2001. godine.

Srpski reprezentativac je stigao do četvrtog gola ove sezone, u vrhu je liste strijelaca prvenstva, a isti broj pogodaka na svom kontu ima i ubitačni šuter Zijeh.

Izvor: telegraf.rs