Minhen 1972, trka koja je ušla u istoriju: Totalni autsajder sa začelja kolone napravio je sportsko ČUDO (VIDEO)

Nikada ne treba odustati u sportu, ali ni životu. Jer dok god se boriš imaš šanse da pobijediš, ako odustaneš, već si izgubio.

Ovaj atletičar je to pokazao. Američki srednjeprugaš David Wottle osvojio je zlatnu medalju na 800 metara na Olimpijskim igrama u Minhenu, tako što je istrčao najbolju trku u svom životu.

To se desilo 1972. godine i ta trka ušla je u istoriju atletike. Wottle je bio totalni autsajder, jer nikada prije i poslije toga nije osvojio nijednu medalju u profi karijeri (bio je samo šampion na koledžu). Tokom trke je bio posljednji i svo vrijeme je mislio samo da nekako, u pristojnom vremenu stigne do cilja.

A onda, poslije 500 metara nešto se u njemu prelomilo, kreno je da trči brže i da obilazi rivale. Na kraju je ciljnu liniju prošao prvi ispred favorita Jevgenija Arzanova iz SSSR-a. Bio je brži za nevjerovatnih 0,03 sekunde.